Internetová verze západočeského zpravodaje.

newsletter tv.zapad.cz

Newsletter č.

31/2012

newsletter tv.zapad.cz newsletter tv.zapad.cz newsletter tv.zapad.cz newsletter tv.zapad.cz newsletter tv.zapad.cz newsletter tv.zapad.cz newsletter tv.zapad.cz
newsletter tv.zapad.cz newsletter tv.zapad.cz newsletter tv.zapad.cz newsletter tv.zapad.cznewsletter tv.zapad.cz

Aktuální zprávy z našeho regionu

Nevidí Váš prohlížeč okénko s videem?
Klikněte na Odkaz zde
nebo zkopírujte tuto adresu: http://tv.zapad.cz/newsletter/31-2012.html


Vysílání 30.7. - 6.8. 2012
1. Cheb: Výstavba Jihovýchodního obchvatu si vyžádá návazné investice
2. Sokolov: Parkování pod dozorem kamerového systému se rozšíří
3. Březová u Sokolova: Proběhlo dvacáté setkání Březových
4. Kynšperk: Den Ohře byl letos zpestřen otevřením plavebního kanálu
5. Bez komentáře: Nebanice: Světový pohár spřeženíPár tipů na tento týden:
1.8.
V Křížové chodbě chebského Františkánského kláštera proběhne ve středu 1. srpna vernisáž fotografií chebského fotografa Petra Schuberta. Začátek v 17 hodin.

Galerie Goethe zve na vernisáž výstavy obrazů Adolfa Kašpara. Známé jsou jeho ilustrace k Babičce Boženy Němcové, Jiráskově Filosofské historii a dalším dílům české i světové literatury. Středa 1. srpna od 18 hodin.

Mostecký Big Band Petra Macka předvede Léto v rytmu swingu. V programu zazní Artur, Lewis, Mancini, Gershwin nebo Miller. Navštivte Městské divadlo v Mariánských Lázních ve středu 1.8. od 19:30.


2.8.
Ašská knihovna a Muzeum zvou na výstavu „Ašský znak“, v rámci pořadů oslav ke 140. výročí povýšení Aše na město. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 2. srpna od 17 hodin v ašském Muzeu. Součástí akce bude vyhodnocení soutěže, přednáška, koncert a divadelní představení.


3.8.
V pátek 3. srpna začíná třídenní akce v rytmu disco v Motokrosovém kempu v Lokti. Pořadatelé slibují grilování, muziku a tanec.

V Karlových Varech zahajuje v pátek 3. srpna 21. ročník Minifestivalu "Beethovenovy dny". Tradiční cyklus mimořádných letních koncertů Karlovarského symfonického orchestru (KSO) na počest pobytu slavného
skladatele.

Během víkendu 3. - 5. srpna bude Valeč ve znamení hudebního festivalu Povaleč, během kterého budou dobrovolníci pomáhat při zajištění gastro provozu s nabídkou bio, lokálními a fairtrade pokrmů festivalovým hostům workcampu Doupov 2012. Pořadatelé srdečně zvou na biostatek u obce Valeč.

Vyzkoušejte noční prohlídky zámku Kynžvart v pátek 3. srpna a v sobotu 4. srpna. Začátek každých 15 minut od 20.00 do 22.00 hod. Pořadatelé doporučují rezervace, předprodej i pro jednotlivce.


4.8.
Oslavy 100 let výročí Lanové dráhy Diana jsou přichystány na sobotu 4. srpna a neděli 5. srpna. Zábavný víkend pro celou rodinu s bohatým programem pod rozhlednou Diana v Karlových Varech.

Víkendová limitovaná série komentovaných technologických prohlídek s minidílnou - "Dobrodružství vápna a písku" z cyklu komentovaných prohlídek - "(Ne)tušené souvislosti" v běžně nepřístupných prostorách Horního hradu Státního hradu a zámku v Bečově. 4.8.2012 - 5.8.2012 10:00, 12:00, 14:00 a 16:00.

Motocross FIM World Championship - Mistrovství světa v motokrosu. O důležité body v soutěži seriálu závodů MS v motokrosu ve třídách MX1 a MX2 (125, 250 Grand Prix a 650 ccm) v loketských serpentinách. Závod s velkou tradicí a za účasti špičkových závodníků z celého světa. Loketské serpentiny 4.8. - 5.8.


Pořadatelé zvou na krásný den mezi přáteli - "Balcare", spojený se střelbami na střelnici Lučina u Velichova o Putovní pohár. V sobotu 4. srpna.


Devátý ročník rockového festivalu zaměřeného na pop-rock - Fly Fest přinese koncerty žánrové hudby letos napříč hudebními proudy. Vystoupí: ŠTĚSTÍ, PRAGO UNION, FROM OUR HANDS, ALBION, SUNSHINE, NICELAND. Hrad Cheb - sobota 4. srpna od 19 hodin.


5.8.
Česko - německá putovní výstava - „Zlatá cesta – rekonstrukce kulturního regionu“, s 50 velkoformátovými fotografiemi k tématům: Metropole & tržiště, Diezenhofer & synové, České země a bavorské vesnice, Umění & zajímavosti, Židovská kultura. Pořádá MDK Sokolov ve foyer od neděle 5. srpna. Vstup zdarma.


6.8.
Nové vysílání TV Západ.


7.8.
I v úterý 7. srpna můžete navštívit výstavu fotografií - "Abstraktní architektura a jiné příběhy". Gwenc´hlan Broudic - představitel současné bretonské fotografie. Soustředí pohled na detaily a geometrické tvary ve městech. Svět světla a krajinu ukazuje až surrealisticky. Nabízí Galerie 4 - galerie fotografie od úterý do soboty.

V úterý 7. srpna pokračuje sokolovské kulturní léto na Starém náměstí koncertem country kapely KV EXPRESS. Vstup volný.
Petr Troníček - vedoucí projektu zapad.cz
Vážení přátelé a čtenáři,
i přes poklidné prázdninové dny se v našem regionu konají zajímavé akce a připravují se projekty. Jedním z nich je i velký krajský projekt Jihovýchodního obchvatu Chebu. Jeho realizace v budoucnu sice uleví
přetíženým ulicím Evropské nebo Pražské, ale také si vyžádá rozsáhlé investice ze strany města. Nové chodníky, osvětlení, možná i most.

Město Sokolov se pomalu připravuje na postupné řešení parkování. Obchvaty města budou v příštím roce kompletní a město bude hledat optimální využití ploch především v centru.

V Březové u Sokolova přivítali v sobotu účastníky již 20. setkání obyvatel obcí a měst s názvem Březová. Akci si přítomní viditelně užívali, ať už sportem nebo zábavou. Hrála se československá hymna a sportovalo se. Také se vzpomínalo na zakladatele a čas zbyl i na probrání problémů samospráv, překvapivě dosti podobných.

V Kynšperku se uskutečnil Den Ohře, ale nás více zajímal projekt splavnění ramene řeky. Akci připravovali dlouho a hned po její realizaci bylo vidět, že bude rameno hojně využíváno. Kanálem projíždělo jedno plavidlo za druhým. Zpřístupněn lávkou byl i ostrůvek.

Obrazem jsme se ještě vrátili alespoň krátce ke Světovému poháru koňských spřežení v Nebanicích.

Děkuji všem za podněty a reakce, které posíláte a přeji hezký týden.
Petr Troníček


Stránky Západ.cz nabízí:
- články
- reportáže
- kalendář
- odkazy
- archív
- inzerci

TV Západ vysílá na satelitním programu Regionální televize nekódovaně na ASTRA 3B, 23,5 stupně východně. Na frekvenci 12,186 MHz. Denně v časech 18:20, 22:20, 02:20, 6:20, 10:20 a 14:20 s premiérou v pondělí.

Dále na UPC EXPRESS v Karlovarském kraji ve městech Cheb, Sokolov, Karlovy Vary a v Plzeňském kraji ve městech Plzeň, Domažlice, Horažďovice, Rokycany a Sušice denně každou sudou hodinu tj. 6:00, 8:00 atd.

Vysíláme také na kabelové televizi v Chodově a Ostrově. Od 1. 7 v síti Nej TV v Aši a Habartově.

Probíhá testování YOUTUBE LIVE. Jako první česká zpravodajská televize.

Máte zájem o reklamu, hledáte možnost natočení spotu, dokumentu, maturitního plesu, instruktážního filmu? Neváhejte a kontaktujte nás již dnes na čísle 777 817 848.

TV západ
Májová 71/36
350 02 Cheb
+420 359 604 733
TVZapad@seznam.cz
www.zapad.cz

Pokud si nepřejete dostávat newsletter, můžete se odhlásit zde.

Novinky emailem


Chcete být každý týden informováni emailem o nadcházejících novinkách našeho kraje?